قانون مهاجرت در کانادا

D قانون مهاجرت در کانادا

قانون مهاجرت کانادا نام دارد که به اختصار IRPA خوانده می شود. آخرین نسخه این قانون در سال ۲۰۰۱ میلادی تصویب و طی سال های گذشته دستخوش تغییرات فراوانی شده است.

قانون مهاجرت کانادا در مجموع ۲۷۵ ماده دارد.

این قانون توسط مجلس کانادا تدوین و تصویب شده است و تغییراتی که در آن اعمال می شود نیز به وسیله مجلس کانادا Parliament انجام خواهد شد.

قانون مهاجرت کانادا باید همگام با قانون اساسی ۱۸۶۷ کانادا و قانون اساسی ۱۹۸۲ این کشور باشد.

قانون مهاجرت کانادا به اداره مهاجرت کانادا IRCC اجازه می دهد که یک سری آئین نامه براساس این قانون تصویب کند و به اجرا دربیاورد.

این آئین نامه ها به اختصار یا IRPR نام دارند.

نسخه فعلی IRPR در مجموع ۳۶۵ ماده دارد. این ماده ها طی سال های گذشته تغییرات متعددی کرده اند. آئین نامه های مهاجرتی نمی توانند در جهت خلاف قانون IRPA یا قوانین اساسی کانادا عمل کنند.

اداره مهاجرت کانادا علاوه بر قانون مهاجرت کانادا و آیئن نامه های مهاجرتی کانادا اجازه دارد از یک سری دستورالعمل هم استفاده کند ، این دستورالعمل ها باید همگام با آئین نامه های مهاجرتی IRPR، قانون مهاجرت IRPA و قانون اساسی ۱۸۶۷ و ۱۹۸۲ باشند.

اداره مهاجرت کانادا IRCC سیاست گذار و تصمیم گیرنده در خصوص مسایل مهاجرتی است، اما پلیس مهاجرتی کانادا اداره گمرکات این کشور CBSA است. سازمان CBSA هم تابع همه قوانینی است که در بالا آمد. منتها برخی از دستورالعمل های آن توسط وزیر امنیت عمومی کانادا صادر می شود نه وزیر مهاجرت کانادا.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *