در مورد ویزای تحصیلی کانادا

university 2449095b در مورد ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

سالانه بیش از ۱۲۵ هزار متقاضی خارجی به منظور ادامه ی تحصیل در دانشگاه ها ، کالج ها و مدرسه های کانادا درخواست مجوز تحصیلی می دهند .

مطابق قوانین تحصیلی در کشور کانادا درصورتی که شما دارای اقامت دائم یا پاسپورت کانادا باشید می توانید به صورت رایگان تحصیل نمایید ، در غیر این صورت  شما فقط می توانید در دوره های زیر ۶ ماه و با صرف هزینه های مربوطه تحصیل کنید دوره های تحصیلی بالای ۶ ماه نیاز به مجوز تحصیلی دارد .

مراکز آموزشی در کانادا با توجه به آشنایی با قوانین مربوطه ، به شما خواهند گفت که برای تحصیل نیاز به مجوز تحصیلی دارید یا نه .

مجوزهای تحصیلی توسط اداره مهاجرت کانادا صادر می شود لیکن شما با این مجوز قادر به ورود به خاک کانادا نیستید و لازم است که برای ورود ویزای تحصیلی دریافت نمایید . در کل می توان گفت که شهروندان کشورهایی که برای ورود به کانادا نیاز به ویزای موقت دارند درواقع مراحل اخذ این ویزا با مجوز تحصیلی به صورت همزمان انجام می دهند ، یعنی اگر تقاضای مجوز تحصیلی نمایید مراحل این مجوز با مراحل ویزای کانادا با هم صورت می پذیرد .

شما باید دقت کنید که اولین مرحله در گرفتن مجوز تحصیلی ، اخذ پذیرش از یک مرکز آموزشی در کانادا است مراحل بعد ، پس از اخذ پذیرش صورت می گیرد .

 • دقت نمایید که شما قادر نخواهید بود فقط با اخذ پذیرش از یک مرکز آموزشی وارد کانادا شوید ، بلکه این پذیرش فقط هدف از درخواست روادید ورود به کانادا را برای افسر بررسی کنده پرونده مشخص می کند و افسر مهاجرتی به موارد دیگری نیز دقت خواهد کرد از جمله :
 • اینکه شما توانایی پرداخت هزینه های تحصیلی را خواهید داشت ؟
  – اگر شما بورسیه شده باشید تمام هزینه های تحصیل یا بخشی از آن تأمین خواهد شد .
 • اینکه شما بعد از اتمام تحصیلات، کشور کانادا را ترک خواهید کرد ؟
  – در این خصوص وابستگی های خانوادگی یا مالی در کشور محل سکونتتان موثر خواهد بود .
 • اینکه شما  با زبان انگلیسی ( یا فرانسوی ) آشنایی و تسلط دارید ؟
  – معمولا ً نمرات مربوط به آزمون های آیلتس یا تافل موثر باشد .
 • اینکه رشته مورد تقاضای شما با تحصیلات گذشته شما مرتبط می باشد ؟
 • اینکه شما در چه مقطع تحصیلی درخواست داده اید ؟
  – پایین تر از دیپلم ، کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا …
 • اینکه موسسه ای که به شما پذیرش داده تا چه حدی معتبر است ؟
  – موسسه در کدام شهر کانادا قرار دارد و این موسسه خصوصی است یا دولتی .

  آیا همزمان با تحصیل در کانادا می توان کار کرد ؟

کلیه دانشجویان خارجی می توانند در حین تحصیل تا ۲۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار داشته باشند . البته این مدت در ایام تعطیلات فصلی دانشگاه ها می تواند به صورت تمام وقت باشد .

آیا می توان با تحصیل به کانادا مهاجرت کرد ؟

اخذ ویزای تحصیلی به معنای مهاجرت نمی باشد ولی با ادامه ی تحصیل و درواقع گذراندن مقاطع تحصیلی ، شما می توانید برای کار و نهایتاً اقامت اقدام کنید .

” لیست مدارک مورد نیاز جهت ویزای دانشجویی”

مدارک هویتی اصل پاسپورت امضا شده جدید و نیز پاسپورت های  قدیمی  +  یک قطعه عکس ۵/۳ × ۵/۴ رنگی زمینــه روشــن ( پرسنلی )  +  شناسنامه + کارت ملی  + سند ازدواج اگر متاهل هستید  + گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان مطابق با نمونه ذیل :
گواهی می شود که احمد  احمدی در سال تحصیلی _____ در این موسسه مشغول به تحصیل بوده و با مرخصی ایشان از تاریخ ____ لغایت ____ موافقت  می گردد ،بدیهی است نامبرده لازم است پس از مرخصی ، جهت اتمام سال  تحصیلی  در این مدرسه حضور داشته باشد .
تکمیل فرم ها فرم اطلاعات  فردی دانشجویی و خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به طور جداگانه  تکمیل و توسط مسافر امضا گردد .
مدارک مالی نامه تمکن مالی از بانک ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش ۶ ماهه حساب که نشان دهنده  میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد  ، گواهی سپرده بلند مدت + گواهی خرید سهام یا اوراق بهادر + سند اتومبیل و اجاره نامه  ملکی که  اجاره داده اید .  توضیح : مدت اعتبار نامه تمکن مالی و گردش حساب ، یک ماه  می باشد .
اسناد ملکی ساختمان – زمین  یا  باغ
گواهی اشتغال گواهی اشتغال به کار روی سربرگ شرکت ( با ذکر تاریخ شروع به کار ، عنوان شغلی و حقوق و مزایای سالیانه ، نام مدیر مستقیم و مدت زمان موافقت شده با مرخصی )+ فیش حقوقی ۳ ماه آخر+ حکم کارگزینی+ لیست بیمه ۳ ماه
رضایت نامه محضری مبنی بر اجازه خروج فرزند از کشور وتقبل هزینه ها
تحصیلی آخرین مدرک تحصیلی +ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی + نامه پذیرش  از دانشگاه کانادائی +  مدرک زبان ( متناسب با نیاز دانشگاه ) رضایت پدر و مادر جهت خروج فرزند از کشور و تقبل هزینه ها – ارائه اطلاعات محل سکونت در کانادا – ارائه مدارک کاری، مالی و اسناد ملکی والدین جهت ساپورت فرزند در صورتی که فرزند توانایی ساپورت مالی خودش را ندارد.

کلیه مدارک فارسی باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شود .

نرخ خدمات ویزای دانشجویی :

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید  ۵۷۸۳۵-۰۲۱

امور آژانسها : ۸۸۴۵۱۶۱۶ ۸۸۴۵۴۰۰۰

مقالات مرتبط

cofado immigration 260x185 در مورد ویزای تحصیلی کانادا
D 260x185 در مورد ویزای تحصیلی کانادا
university 2449095b 260x185 در مورد ویزای تحصیلی کانادا
Etiquette for special occasions 260x185 در مورد ویزای تحصیلی کانادا
prof canada 260x185 در مورد ویزای تحصیلی کانادا
Inv541 260x185 در مورد ویزای تحصیلی کانادا
51670 260x185 در مورد ویزای تحصیلی کانادا
12866464664 05b2a363ca z 1 260x185 در مورد ویزای تحصیلی کانادا
canada visa3 260x185 در مورد ویزای تحصیلی کانادا
canada visa2 260x185 در مورد ویزای تحصیلی کانادا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *