کانادا فرصتی برای تاجران

 

CANADA IRAN کانادا فرصتی برای تاجران

یکی از معروفترین مجلات اقتصادی ، تجاری معروف ، مجله فوربس می باشد ، در یکی از گزارشات منتشر شده بهترین کشور در جهان را برای تجارت بررسی نموده و فاکتورهای ذیل را به عنوان شاخص این محاسبه اعلام نموده است .

۱ –  حقوق مالکیت property Rights

۲ – نو آوری  Innovation

۳ – مالیت Taxes

۴ – فن آوری Technology

۵ – فساد اقتصادی Corruption

۶ – آزادی فردی Personal Freedom

۸ – آزادی تجارت Trade Freedom

۹ – قوانین دست و پا گیر Red Tape

۱۰ – امنیت سرمایه گذار Investor Protection

۱۱- عملکرد بازار بورس Stock Market performance

خوب است بدانید که کانادا در تمام موارد فوق جزو ۲۰ کشور اول جهان بوده است و در واقع کانادا تنها کشوری است که موفق به کسب این مقام شده است . به عبارت دیگر موفقیت کانادا تنها  از یک زاویه نیست بلکه از تمام زوایاست .

چند نکته مهم  در گزارش مجله فوربس به عنوان نقاط قوت اقتصاد کانادا در نظر گرفته شده است . مهم ترین این نکات نظام بانکی این کشور است که علی رغم تمام مشکلات اقتصادی چند سال گذشته خم  به ابرو نیاورده و بدون مشکلات جدی به کار خود  ادامه داده است . این گزارش بخصوص به بانکهای موفق  آر بی سی و رویال بانک اشاره می کند . همچنین Bank of Monteal و بانک مونترال Scotiabank  ، اسکوشیا بنک of Canada این گزارش یاد آور می شود که اقتصاد کانادا در سال گذشته بیش از ۳ درصد رشد داشته و امثال هم انتظار می رود که رشد آن بیش از ۲ درصد باشد . درصد بیکاری در کانادا از نکات مثبت دیگر در مورد  اقتصاد کانادا عنوان شده است . در حال حاضر درصد بیکاری در کانادا ۷ و سه دهم درصد است که متوسط ۲۰ سال گذشته آن یعنی ۸ نیم درصد به مراتب پایین تر است این در حالی است که درصد بیکاری در آمریکا بیش از ۹ درصد و میزان بیکاری در اتحادیه اروپا بالغ بر ۱۰ درصد است .

در گزارش فوربس این نکته هم مطرح شده که به رغم صادرات تقابل توجه نفت کانادا به آمریکا  و نیز صادرات سه چهارم محصولات صادراتی این کشور به آمریکا  ، شرایط منفی اقتصادی  همسایه جنوبی باعث نشده است  کانادا با مشکلات  جدی اقتصادی مواجه  شود . جالب اینجاست که در ابتدای مقاله مردم آمریکا به نوعی تشویق  به  مهاجرت  به کانادا  شده اند !!

نظام مالیاتی کانادا به گونه ای بنا شده است که واحد های تجاری در محیطی امن و با کمترین اذیت و آزار از سوی دولت می توانند به کارهای  تجاری خود  ادامه بدهند . همچنین محدود بودن تعداد موانع قانونی بر سر راه شرکت ها آنها  را به نو آوری اقتصاد و تولید محصولات یا خدمات جدید تشویق می کند . همچنین بانک های پر قدرت  کانادایی آماده حمایت مالی از طرح های قابل توجیه  هستند . به هر حال چه مایل به میلیون ها دلار سرمایه گذاری  در کانادا  باشید یا هدف شما سرمایه گذاری کمتر از ۲۰۰ هزار دلار باشد ، به احتمال قریب به یقین با درایت و برنامه ریزی صحیح از کار خود پشیمان نخواهید شد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *