جاذبه های گردشگری استانبول

تور استانبول

از اماکن دیدنی در استانبول می توان به قصر توپکاپی – مسجد سلطان احمد – موزه ایاصوفیه – خیابان استقلال و میدان تکسیم و تنگه بسفر اشاره کرد .

قصر توپکاپی

تور استانبول

قصر توپکاپی از پر بازدیدترین اماکن استانبول می باشد ، این قصر توسط ۷ برج محاصره گردیده و جایگاه خاصی در تاریخ عثمانی دارد این قصر بر سه نقطه استراتژیک از جمله تنگه بسفر ، خلیج شاخ طلایی و دریای مرمره اشراف دارد .
توریست ها در این بازدید می توانند حرم سراها ، محل کار دولت ، آشپزخانه کاخ و برخی سلاح ها که توسط خانواده سلطنتی مورد استفاده قرار می گرفته را ببینید .

مسجد سلطان احمد

تور استانبول

این مسجد زیبا که تم رنگیه آبی دارد بنایی ۴۰۰ ساله است که یکی از معروف ترین جذابیت های توریستی در استانبول محسوب می شود. این شاهکار بنایی است که توسط آقا محمد معمار در طول ۷ سال ساخته شده و دارای ۶  مناره می باشد .

موزه ایا صوفیه

تور استانبول

موزه ایاصوفیه یکی از مهم ترین اماکن دیدنی استانبول به شمار می آید این مکان ۱۵۰۰ سال پیش به عنوان کلیسای بزرگ امپراطوری بیزانس ساخته شده و بعد ها در زمان عثمانی به مسجد تغییر یافت طول این بنا ۸۲ متر و عرض آن ۷۳ متر است و ارتفاعی بالغ بر ۵۵ متر دارد در سال ۱۹۵۳ این محل به موزه تبدیل شد که هم اکنون مورد استقبال گردشگران بسیاری می باشد .

خیابان استقلال و میدان تکسیم

تور استانبول

خیابان استقلال به عنوان یکی از خیابان های مورد علاقه توریست ها ، قلب تپنده استانبول محسوب می شود این خیابان با ترن معروفش که از میدان تکسیم تا انتهای خیابان استقلال را طی می کند سنبلی از استانبول است.
مغازه های متنوع رستوران ها و کافه های دنج ،  نقاشانی که نقاشی هایشان را می فروشند از دیگر جذابیت های این محله می باشد . در این خیابان ، هم می توانید خرید کنید هم از آن به عنوان یکی از دیدنی های استانبول بازدید داشته باشید.
اکثر هتل های ارزان و متوسط استانبول در این منطقه قرار دارد.
در منطقه تکسیم بسیاری از خیابان های اطراف را بر روی خودرو ها بسته اند تا توریست ها بتوانند با فراغت به گشت گذار پرداخته و از رستوران های این محله ها استفاده نمایند.

تنگه بسفر

تور استانبول

تنگه بسفر یکی از زیبا ترین تنگه های آبی جهان به شمار می رود که استانبول را به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم می کند و محل مناسبی برای قایق سواری و گشت های شبانه با کشتی می باشد.
زمانی که در این تنگه در حال حرکت هستید دیدنی های زیادی از استانبول را شامل بناهای زیبا و تاریخی ساحل بی نظیر دریای مرمره ماهی گیران در حال ماهی گیری و منظره زیبایی از مرغان دریایی را مشاهده می کنید و این در حالی است که در یک سمت شما اروپا و در سمت دیگر آسیا قرار گرفته است .

“شما می توانید خدماتی از قبیل تورهای آسیا را نیز از ما بخواهید”

تورهای آسیا

تور مالزی
تور ارمنستان
0 پاسخ

نظر خود را بنویسید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.