جاذبه های شهر استانبول

istanbul3 تور استانبول

شهر استانبول در مرز آسیا و اروپا قرار گرفته و در طول تاریخ پایتخت امپراطوری های بزرگی از جمله امپراطوری عثمانی بوده است . در این شهر ۳۱۳ مسجد وجود دارد که مهم ترین آن مسجد سلطان احمد می باشد . پایتخت ترکیه آنکاراست ولی پایتخت تفریحی و بیزینسی آن استانبول می باشد. از اماکن دیدنی در استانبول می توان به قصر توپکاپی – مسجد سلطان احمد – موزه ایاصوفیه – خیابان استقلال و میدان تکسیم و تنگه بسفر اشاره کرد .

قصر توپکاپی

istanbul5 تور استانبول

قصر توپکاپی از پر بازدیدترین اماکن استانبول می باشد ، این قصر توسط ۷ برج محاصره گردیده و جایگاه خاصی در تاریخ عثمانی دارد این قصر بر سه نقطه استراتژیک از جمله تنگه بسفر ، خلیج شاخ طلایی و دریای مرمره اشراف دارد . توریست ها در این بازدید می توانند حرم سراها ، محل کار دولت ، آشپزخانه کاخ و برخی سلاح ها که توسط خانواده سلطنتی مورد استفاده قرار می گرفته را ببینید .

مسجد سلطان احمد

istanbul6 تور استانبول

این مسجد زیبا که تم رنگیه آبی دارد بنایی ۴۰۰ ساله است که یکی از معروف ترین جذابیت های توریستی در استانبول محسوب می شود . این شاهکار بنایی است که توسط آقا محمد معمار در طول ۷ سال ساخته شده و دارای ۶  مناره می باشد .

موزه ایا صوفیه

istanbul7 تور استانبول

موزه ایاصوفیه یکی از مهم ترین اماکن دیدنی استانبول به شمار می آید این مکان ۱۵۰۰ سال پیش به عنوان کلیسای بزرگ امپراطوری بیزانس ساخته شده و بعد ها در زمان عثمانی به مسجد تغییر یافت طول این بنا ۸۲ متر و عرض آن ۷۳ متر است و ارتفاعی بالغ بر ۵۵ متر دارد در سال ۱۹۵۳ این محل به موزه تبدیل شد که هم اکنون مورد استقبال گردشگران بسیاری می باشد .

خیابان استقلال و میدان تکسیم

istanbul8 تور استانبول

خیابان استقلال به عنوان یکی از خیابان های مورد علاقه توریست ها ، قلب تپنده استانبول محسوب می شود این خیابان با ترن معروفش که از میدان تکسیم تا انتهای خیابان استقلال را طی می کند سنبلی از استانبول است .مغازه های متنوع رستوران ها و کافه های دنج ،  نقاشانی که نقاشی هایشان را می فروشند از دیگر جذابیت های این محله می باشد . در این خیابان ، هم می توانید خرید کنید هم از آن به عنوان یکی از دیدنی های استانبول بازدید داشته باشید .اکثر هتل های ارزان و متوسط استانبول در این منطقه قرار دارد . در منطقه تکسیم بسیاری از خیابان های اطراف را بر روی خودرو ها بسته اند تا توریست ها بتوانند با فراغت به گشت گذار پرداخته و از رستوران های این محله ها استفاده نمایند .

تنگه بسفر

istanbul9 تور استانبول

تنگه بسفر یکی از زیبا ترین تنگه های آبی جهان به شمار می رود که استانبول را به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم می کند و محل مناسبی برای قایق سواری و گشت های شبانه با کشتی می باشد . زمانی که در این تنگه در حال حرکت هستید دیدنی های زیادی از استانبول را شامل بناهای زیبا و تاریخی ساحل بی نظیر دریای مرمره ماهی گیران در حال ماهی گیری و منظره زیبایی از مرغان دریایی را مشاهده می کنید و این در حالی است که در یک سمت شما اروپا و در سمت دیگر آسیا قرار گرفته است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *