جاذبه های کشور گرجستان

تور گرجستان

از اماکن توریستی در گرجستان می توان از پیست اسکی گودائوری ، موزه استالین ، نارین قلعه ، محله حمام ها و مجسمه مادر گرجستان نام برد.

پیست اسکی گودائوری

تور گرجستان

این پیست در دامنه کوه های قفقاز در گرجستان قرار گرفته و  نزدیکترین  شهر به این پیست ، شهر کاز بگی در فاصله دو ساعتی از آن می باشد.
پیست اسکی گوادئوری یکی از با کیفیت ترین پیست های مطرح در جهان است که از ماه دسامبر تا آوریل قابل استفاده می باشد.همچنین محل های اقامتی به شکل کلبه های زیبا و تعدادی رستوران و مهد کودک برای نگهداری بچه ها در این پیست موجود است.  شما می توانید در صورت تمایل با استفاده از هلی کوپتر به ارتفاعات هلی برد شوید.

موزه استالین

تور گرجستان

این موزه که در ۶۸ کیلومتری شهر گوری در گرجستان واقع شده ، زمانی برای چند ماه محل اقامت و استفاده یکی از رهبران کمونیست شوروی سابق به نام استالین بوده است. استالین در گوری که یکی ازشهر های کوچک گرجستان بود به دنیا آمد.
وی در مدت اقامتش در این شهر با تشکیل اتحادیه کارگری برای کارگران قیر کار ، فعالیت های خود را شروع کرده بود. در این موزه وسایل شخصی از وی به جا مانده که مورد توجه بازدید کنندگان قرار می گیرد.

نارین قلعه

تور گرجستان

گفته می شود که این قلعه در قرن چهارم میلادی و توسط ایرانی ها ساخته شده است ولی بعد ها مورد بازسازی قرار گرفته و نهایتا اسکلت اصلی ، دیوار ها و برج های آن در قرن ۸ میلادی توسط عرب ها ساخته شد این قلعه محلی برای دفاع از شهر تفلیس در برابر مهاجمان بوده است. شما می توانید از ارتفاعات این قلعه چشم انداز خوب و کاملی از شهر تفلیس ببینید.

محله حمام ها

تور گرجستان

در گذشته این محل به محله حمام ها معروف بوده و دلیل احداث آن وجود چشمه های آب گرم می باشد . معماری این حمام ها به سبک معماری ایرانی و مربوط به قرن ۱۸ میلادی می باشد استفاده ازین حمام ها با هزینه ۲ لاری ( واحد پول گرجستان ) می باشد . و کابین های اختصاصی آن تا ۸۰ لاری هزینه دارد. اگر مایل باشید می توانید از ماساژور های این محل با ( هزینه جدا ) برای ماساژ استفاده نمایید .

مجسمه مادر گرجستان

تور گرجستان

مجسمه مادر گرجستان در ارتفاعات سولا لاکی مشرف بر شهر تفلیس قرار دارد این مجسمه در سال ۱۹۵۸ میلادی ساخته شد ۲۰ متر ارتفاع دارد و یکی از جاذبه های گردشگری تفلیس می باشد. دسترسی به محوطه این مجسمه از طریق اتومبیل یا پیاده از مسیر پلکانی و یا با استفاده از تله کابین میسر می باشد .

“شما می توانید خدماتی از قبیل تورهای آسیا را نیز از ما بخواهید”

تورهای آسیا

تور مالزی
تور ارمنستان
2 پاسخ

نظر خود را بنویسید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.