جاذبه های کشور گرجستان

کشوری که با ایران مرز مشترک ندارد اما به ایران بسیار نزدیک است. این کشور به نسبت وسعت و جمیت بسیار از ایران کوچکتر است.

گرجستان از نظر جغرافیای در آسیا در آسیای غربی قرار دارد و در اروپا جزوه اروپای شرقی محسوب  می شود . این کشور از شمال با روسیه ، از غرب با دریای سیاه ، از جنوب با ارمنستان و ترکیه و از جنوب شرق با جمهوری آذربایجان مرزهای مشترک دارد .

تفلیس پایتخت گرجستان بزرگترین شهر این کشور نیز محسوب می شود . این کشور در حال حاضر عضو ناظر اتحادیه اروپا محسوب می شود گفتنی است که قوانین گرجستان همان قوانین اروپا است . بیشتر مردم گرجستان مسیحی هستند . .مردم گرجستان به زبان گرجی حرف می زنند این زبان با الفبای گرجی نیز نوشته می شود . در کشور گرجستان آذری زبان و ارمنی زبان بسیار دیده می شود ..
این کشور از نظر جمیعت و وسعت بسیار از ایران کوچکتر است. جمعیت این کشور حدود ۷ میلیون می باشد که بیشتر در پایتخت این کشور یعنی تفلیس ساکن هستند . . گرجستان اختلاف ساعتی زیادی با ایران ندارد این کشور از نظر زمانی ۳۰ دقیقه از ایران جلوتر است ..

واحد پول این کشور “لاری” می باشد ..جهت رانندگی در گرجستان هم مثل ایران در لاین راست می باشد ..

گرجستان در مناطق مختلف آب و هوای گوناگون دارد  مثلا در زمستان می توانید جایی در این کشور پیدا کنید که آب  و هوای خوب داشته باشد یا در تابستان منطقه ای پیدا کنید که آب و هوای هوای خنک داشته باشد ..

شما در گرجستان می توانید با استفاده از اتوبوس به گشت و گذار بپردازید که هزینه ناچیزی حدود ۱۲ تا ۲۵ لاری است که واقعان مقرون به صرفه است همچنین برای رفت آمد های داخل شهری هم هزینه ناچیزی باید پرداخت کنید که چیزی حدود شش تا پنج لاری می شود ..
یکی دیگر از مهم ترین دلایلی که باعث می شود سفر به گرجستان در میان ایرانیان رواج پیدا کند. همین  اقامت بسیار مناسب است شما می توانید یک روز را با مبلغ ۵۰ تا ۷۰ لاری  ، یک جای مناسب و خوب برای اقامت  پیدا کنید همچنین غذا های متنوع و خوشمزه گرجستان بسیار معروف است اگر کسانی را می شناسید که به این کشور سفر کردند حتما  به شما خواهند گفت که غذا های گرجستانی خوشمزه بوده و قیمت مناسبی داشته . شما می توانید حتی با ۱۱ لاری یک غذای توپ خوشمزه  بخورید ..

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.