برای توریست‌های حرفه‌ای و کاربلد، ویزای توریستی کانادا می‌تواند بسیار مهم باشد، همان‌طور که در مطالب قبلی توضیح داده شد، برای اخذ ویزای توریستی کانادا، باید به صورت کاملاً دقیق اقدام به ارائه فرم‌های فردی و خانوادگی و نیز مدارک تکمیلی نمود.
دقت و نیز صداقت در تکمیل مدارک ارائه شده به سفارت از اهمیت بسیار بالائی برخوردار می‌باشد، زیرا در مواردی دیده شده که متقاضی به علت عدم دقت در تنظیم و ارائه مدارک، شائبه تناقض و نهایتاً “اظهار خلاف واقع” را برای آفیسر به‌وجود آورده که می‌تواند متقاضی را حداقل ۵ سال از ورود به کانادا منع کند. (و در مواردی ۱۰ سال، ۱۵ سال یا برای همیشه).

مدارک ویزای کانادا

مدارک مورد نیاز ویزای کانادا

برای آفیسر بررسی کننده فایل شما، مواردی به شرح ذیل از اهمیت بیشتری برخوردار است:

  • دارابودن اموال غیرمنقول در کشور مورد اقامت: این مسئله می‌تواند تا حدودی حاکی از وابستگی شما به کشور مبدا باشد و در ذهن آفیسر احتمال برگشت شما از کانادا را تقویت نماید.
  • دارابودن شغل تعریف شده وموجه: دارا بودن سابقه زیاد در شغل فعلی شما و همچنین موقعیتی که از نظر جایگاهی در محل کارتان دارید، وابستگی شما را به کشور مبدآ تقویت کرده و آفیسر امیدوار خواهد بود که موقعیت خوب شما در شغل فعلی‌تان، عاملی برای برگشت از کانادا و از دست ندادن شغل‌تان باشد.
  • توانایی مالی بالا: وقتی شما با اسناد و مدارک معتبر از قبیل پرینت مالی و نامه تمکن بانک نشان می‌دهید که مانده‌ی مالی خوبی دارید، آفیسر مطمئن خواهد بود که این تمکن پشتوانه خوبی برای هزینه‌های متعارف شما در کانادا به عنوان یک توریست خواهد بود.
  • توجه داشته باشید که مطابق جدول تمکن اداره مهاجرت کانادا یک توریست برای اینکه بتواند از عهده مخارج خود در کانادا شامل هتل، ترانسفر، گشت‌ا و تورهای داخلی کانادا و … برآید، باید ۲۴ هزار دلار کانادا مانده در حساب‌های خود نشان دهد.
  • سوابق سفر به کشورهای دیگر: آفیسر انتظار دارد که شما اهل سفر باشید و سفرهای شما سیر منطقی داشته باشد به عنوان مثال شما باید در مرحله اول به کشورهای اطراف کشور مورد اقامت خود سفر کرده باشید، سپس به کشورهای دورتر و گرانتر (مثل اروپا) و نهایتاً قصد سفر به کانادا را داشته باشید، در چنین شرایطی آفیسر احساس بهتری دارد و سیر سفرهای شما را قابل قبول خواهد دانست و دلیلی نمی‌بیند که از تراول هیستوری شما ایراد بگیرد.
    مسئله تراول هیستوری یک توریست دقیقاً مثل ماشین خریدن همه آدم‌ها می‌باشد، بدین ترتیب که اولین ماشینی که در طول زندگی خود خریداری می‌کنیم، معمولاً یک ماشین ارزان خواهد بود و در مراحل بعدی زندگی‌مان، وقتی وضع مالی بهتری پیدا می‌کنیم، اقدام به خرید ماشین گران‌تر می‌کنیم و در صورتی که بازهم توانائی مالی داشته باشیم اقدام به خرید ماشینی لوکس می‌کنیم، اگر اولین خرید شما یک خودرو گران و لوکس باشد، می‌تواند از نظر دیگران غیر منطقی باشد.
    این مسئله درست همان چیزی است که در ذهن آفیسر می‌گذرد، او می‌داند که اگر شما اهل سفر نباشید و بعد از سفر به کشورهای اطراف، سفری به اروپا نکرده باشید و بخواهید به کانادا بروید، خط سیری منطقی در سفرهای خود در نظر نداشته‌اید. (مثل اینکه شما قبل از اینکه پراید یا متعاقباً ماکسیما بخرید، بلافاصله بعد از پراید، لندکروز بخرید!)در کل می‌توان گفت که مسئولین صدور ویزای توریستی در کانادا، انتظار دارند که شما با ارائه مدارک و اطلاعات قابل قبول این اطمینان را به ایشان بدهید که اولاً در مدت حضور در کانادا از عهده مخارج خود بر خواهید آمد و دوماً وابستگی‌های مادی و معنوی شما باعث خواهد شد که نهایتاً به کشور خود بازگرد

مطالب مرتبط

ویزای کانادا
ویزای کانادا
دعوتنامه کانادا

با ما تماس بگیرید ۵۷۸۳۵-۰۲۱

مقالات مرتبط

ویزای کانادا
ویزای کانادا
ویزای کانادا
ویزای کانادا

ویزای توریستی کانادا با مدارک ویزای توریستی کانادا چه مدارکی میخواد مدارک اصلی ویزای توریستی کانادا  ویزای توریستی کانادا چی میخواد بهترین مدارک ویزای توریستی کانادا   ویزای توریستی کانادا را از کجا تهیه کنم  

0 پاسخ

نظر خود را بنویسید...

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *